Kategorie
Bez kategorii

Babiators – okulary dla dzieci

Ochrona przed słońcem dotyczy nie tylko skóry, ale również oczu, które są wyjątkowo wrażliwe na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. Szczególnej troski wymagają dziecięce oczy, które dopiero rozwijają się i są podatne na wszelkie uszkodzenia. Dlatego też ważne jest stosowanie dobrych jakości okularów przeciwsłonecznych. Takie właśnie produkty, przeznaczone specjalnie dla dzieci, znajdziemy w ofercie marki Babiators.

Dziecięce oczy rozwijają się przez pierwsze kilkanaście lat życia, a w pełni ukształtowane są mniej więcej w wieku 12-13 lat. Jest więc oczywiste, że wcześniej potrzebują bardzo profesjonalnej ochrony. Wszelkie uszkodzenia wzroku, choć mogą być od razu niewidoczne, mogą już w dorosłym życiu powodować wiele dolegliwości i chorób oczu, grożących nawet utratą wzroku. Noszenie okularów przeciwsłonecznych przez dzieci warto więc potraktować jako element ochrony, a nie uważać je jedynie jako ciekawy, kolorowy dodatek do ubrań. Okulary przeciwsłoneczne Babiators to doskonała propozycja dla wszystkich rodziców, którym zależy na produktach wysokiej jakości, dopasowanych do dziecięcych potrzeb. Dobre produkty w kwestii ochrony oczu sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż różne tanie modele, które można znaleźć w marketach, na straganach czy w sklepach w wakacyjnych miejscowościach.

Dlaczego warto unikać tanich modeli?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci można na stoiskach czy w marketach kupić nawet za kilka złotych. Są one zwykle bardzo efektowne, kolorowe, często ozdobione ulubionymi bohaterami dziecięcych bajek. Dzieci chętnie więc je noszą, czy nawet proszą rodziców o ich kupno. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Tanie okularki przede wszystkim pochodzą od niesprawdzonych, nieznanych producentów. Często jest to po prostu zwykła chińszczyzna, która zalewa europejski rynek. Nie wiadomo, z jakich materiałów takie okulary są zrobione, nie mają bowiem żadnych informacji o atestach czy spełnianiu wyśrubowanych norm. Oprawki mogą więc być szkodliwe lub nawet toksyczne po kontakcie ze skórą. Podobnie jest w przypadku szkieł, które są jedynie przyciemniane. Wielu konsumentów jednoznacznie kojarzy przyciemniane szkła z obecnością filtrów przeciwsłonecznych. W rzeczywistości jednak takich filtrów nie ma, a przyciemnione szkła mogą być po prostu szkodliwe. Gdy dziecko zakłada takie okulary, jego źrenice mocno się rozszerzają i wpuszczają do wnętrza oka sporą ilość promieniowania.  Jeśli więc mamy dać dzieciom tanie okulary z przyciemnionymi szkłami, lepszym rozwiązaniem będzie całkowita rezygnacja z okularów.

Wysoka jakość okularów Babiators

W odróżnieniu od tanich, marketowych produktów, okulary przeciwsłoneczne Babiators to zupełnie lepsza jakość, trwałość oraz niezawodność produktów. Są wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a także o indywidualne potrzeby małych oczu. Co więcej, posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, jakie są wymagane od produktów przeznaczonych do użytku dla dzieci. Dobrej jakości okulary zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie są bardzo wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Wybierając okulary Babiators można mieć pewność, że dziecięce oczy są stuprocentowo chronione.

Jak są wykonane okulary Babiators?

Okulary przeciwsłoneczne Babiators są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zarówno jeśli chodzi o oprawki, jak i same szkła. Oprawki są elastyczne, wygodne w użytkowaniu, wykonane z materiałów, które są absolutnie bezpieczne dla dzieci. W przypadku oprawek dla najmłodszych, dostępne są modele na specjalnych opaskach, które można dopasować do główki dziecka. Dzięki temu nawet w czasie bardzo intensywnych zabaw okulary nie będą się zsuwać ani spadać.

Świetnej jakości szkła z filtrem

Z równą dbałością o detale są wykonane szkła okularów Babiators. Przede wszystkim, są nietłukące, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że po uderzeniu rozsypią się w drobny mak. Co więcej, zapewniają prawidłowe odwzorowanie obrazu, nie zniekształcają rzeczywistości i nie powodują żadnego dyskomfortu w czasie widzenia. Dużym atutem szkieł jest również wysokiej klasy filtr UV400, który zapewnia stuprocentową ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Dzieci, które na słońcu noszą okulary Babiators, są w pełni chronione, a ich oczy właściwie zabezpieczone. Inwestując w dobrej jakości okulary można więc zadbać o wzrok dziecka nie tylko na czas przebywania na słońcu, ale również na wiele lat. Unikanie uszkodzeń i negatywnych czynników w dzieciństwie pozwala na uniknięcie wielu groźnych chorób oczu, które mogłyby się pojawić w przyszłości.

Na jakości nie warto oszczędzać

Wiele rodziców, choć wiedzą, jak ważna jest ochrona dziecięcych oczu, decyduje się na zakup najtańszych marketowych okularków. Tłumaczą to sobie tym, że przecież dzieci szybko rosną i nie ma sensu co sezon kupować im nowych okularów przeciwsłonecznych. Tymczasem dobrej jakości okulary, jak chociażby Babiators wcale nie są tak drogie, by były poza zasięgiem naszego portfela. Warto kupować dzieciom dobre okulary, gdyż oszczędności na ochronie wzroku czy zdrowia prędzej czy później okażą się kiepskim pomysłem. Tego, czego nie wydamy na dobrej jakości okulary, trzeba będzie w przyszłości wydać na okulistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *